Stikla tāfele ar interaktīvu displeju

Laiki, kad klasē bija tikai melna vai zaļa tāfele, sen jau ir pagājuši, tāpat pārsteigt nevienu vairs nevar ar interaktīvo tāfeli. Daudzās klasēs ir projektori, citās informatīvie displeji, bet ļoti daudzās izglītības iestādēs šīs iekārtas tiek demontētas un to vietā ieviestas jaunākās tehnoloģijas – interaktīvie displeji.

Aprēķini rāda, ka arī jauna interaktīvā displeja iegāde ir finansiāli izdevīgāka. Interaktīvajām tāfelēm un projektoriem jāmaina spuldzes, jātīra filtri, to spilgtums gaišā dienā ir nepietiekams, tiem ir zemāka attēla izšķirtspēja un kvalitāte, veidojas ēna un tiek žilbināts lietotājs, kā arī iekārtas ir jākalibrē un jāieregulē, kas prasa speciālistu piesaisti.

Šobrīd, kad pedagogam ir arvien grūtāk noturēt skolēnu uzmanību ir svarīgi, lai izmantotie tehnoloģiskie risinājumi palīdzētu strādāt un būtu ikdienā vienkārši lietojami. Vienkāršība un ērtība lietošanā SensusLab SIA ir vienmēr bijis kā moto meklējot risinājumus un piedāvājot iekārtas izglītības iestādēm. Tiekoties izglītības iestādēs un veicot pedagogu apmācības digitālo tehnoloģiju jomā redzam, ka pedagogu saime ir ļoti dažāda un daļai pedagogu nepieciešams atbalsts tehnoloģiju lietošanā.

Lai risinātu iepriekšminētos izaicinājumus, SensusLab SIA piedāvā vienotu risinājumu, kas apvieno interaktīvo displeju ar “ierasto” melno tāfeli. Iedomājieties 4 metrus platu tāfeli, kuras vidusdaļā spilgti spīd 86” liels displejs. Displejs ir interaktīvs, reaģē uz skārienu, izmantojot jaunāko – kapacitatīvo tehnoloģiju (kā mobilajiem tālruņiem), ir mitrumizturīgs un skrāpējumu drošs. Šis risinājums ļauj rakstīt ar parasto krītu, krāsas marķieri vai stikla tāfeles marķieriem gan uz malās esošajām melnajām tāfelēm, gan uz interaktīvā displeja attēla.

Tieši šis apvienojums vienā iekārtā ir pamudinājis daudzus pedagogus aktīvāk sākt izmantot digitālās tehnoloģijas. Skolēniem saprotamā veidā tiek demonstrēts vieglāk uztverams saturs, kas palielina uzmanības noturību.

SensusLab SIA pārstāv ražotāju Odin, kas ir šī risinājuma – stikla tāfele ar iebūvētu interaktīvo displeju, radītājs un virza progresu tāfeļu attīstības jomā. Liela uzmanība tiek veltīta mehāniskajām daļām, apstrādājot virsmas ar īpašu pretaspīduma tehnoloģiju, paaugstinot noturību pret skrāpējumiem un nodrošinot plašu izmēru pieejamību. Tehnoloģiski tāfeles izstrādē iekļauti jaunākie pieejamie risinājumi – spilgts ekrāns (500 niti), “Full bonding” tehnoloģija (bez gaisa atstarpes starp priekšējo stiklu un paneli augstākam kontrastam, plašākam skata leņķim un precīzākam pieskārienam), iebūvēta Android 11.0 un jaunāka operētājsistēma ar 8GB operatīvo atmiņu un 128GB iebūvēto atmiņu, kā arī citi risinājumi, kas ļauj ērti lietot iekārtu. 

Ar Odin ražotāju SensusLab SIA sadarbojas kopš 2019. gada, kad Latvijā nonāca pirmās stikla tāfeles ar iebūvētu interaktīvo displeju. Šobrīd izglītības iestādēm piedāvājam jau jaunāko 6.paaudzes risinājumu un ar katru paaudzi šīs tāfeles paliek arvien funkcionālākas. Izglītības iestādēs jau uzstādītas vairāk kā 500 tāfeles, un ļoti daudzas skolas pēc izmēģināšanas iegādājas iekārtas atkārtoti.

Risinājumi izglītības iestādēs ir bijuši daudz un dažādi, gan ar sānu malām, gan bez, gan ar iebūvētiem displejiem no 75” līdz 98” pa diagonāli, gan diviem displejiem kopā, gan risinājumi ar vienu 2 metrus platu sānu malu, gan uz pārvietojamiem statīviem ar maināmu augstumu, gan stiprinot pie sienas. Visus šos risinājumus vieno tas, ka sākotnēji ir vajadzības izzināšana, kam seko atbilstoša piedāvājuma sagatavošana un uzstādīšana. Pēc uzstādīšanas parasti  veicam lietotāju apmācību, jo mums ir svarīgi, lai iekārtas tiktu lietotas, nevis tikai skaisti izskatītos telpā, ko, protams, arī nodrošina šis risinājums

SensusLab SIA iegulda resursus, lai klients saņemtu atbilstoši vajadzībām labāko risinājumu un to pilnvērtīgi izmantotu, tāpēc piesakies uz iekārtas apskati un funkcionalitātes demonstrāciju, rakstot uz sensus@sensuslab.lv. Plašāka informācija par produktu pieejama katalogā.