Audiovizuālie risinājumi

Parasti audiovizuālā risinājuma izstrāde sākas ar  jūsu vajadzību izzināšanu un telpas apskati.  Redzot telpu un saprotot jūsu vēlmes, mēs  piedāvāsim atbilstošu apskaņošanas, vizuālās  prezentācijas un signālu komutācijas tehniku. 

Vizuālās prezentācijas tehnika
Ņemot vērā telpas izmērus un apgaismojuma apstākļus, aprēķināsim ieteicamo ekrāna izmēru un datu/video projektora gaismas jaudu. Ekrānu veidi ir ļoti dažādi – pārvietojami vai stacionārai lietošanai, priekšas vai aizmugures projekcijai, manuāli ar roku vai elektriski ar motoru izlaižami. Ir ekrāni ar papildus funkcionalitāti – piemēram, ar malu nostiepējiem, kas ekrāna materiālu nostiepj pilnīgi plakanu, neļaujot deformēties tā malām. Piedāvājam arī griestos iebūvējamus ekrānus, kas telpā nav redzami, kamēr tos nelieto. Līdzīgi griestos speciālos liftos var iebūvēt projektorus. Izvēloties projektoru ir svarīgi zināt tā lietošanas noslodzi, attēlojamā signāla izšķirtspēju un formātu. Ja telpa ir neliela, projektora vietā iespējams izmantot LCD vai plazmas ekrānus.

Apskaņošana
Apskaņošanas risinājums parasti sastāv no vairākām daļām.
Skaļruņu sistēma telpā. Tie var būt iebūvējami griestos vai stiprināmi pie sienas. Skaļruņu tipi var būt platjoslas (vairāk domāti balss un fona mūzikas pārraidei konferenču telpā) un dalīta veida – atsevišķi augstfrekvences un zemfrekvences (subwoofer), kas nodrošina pilnīgāku apskaņošanas diapazonu. Pastāv zemas pretestības, parasti no 4–16 omiem, un 100V līnijas skaļruņi. Pirmo priekšrocība ir plašāks frekvenču diapazons un lielāka jauda, otro – var izmantot garākus un lētākus savienošanas kabeļus. Atsevišķa skaļruņu sistēma ir aktīvie skaļruņi, kuru korpusā ir iebūvēts jaudas pastiprinātājs un dažkārt vēl mikrofona tiešais pieslēgums.
Jaudas pastiprinātājs. Ņemot vērā telpas funkcionalitāti, tas var būt stereo vai mono, dažkārt arī daudzkanālu /mājas kino. Lielajās telpās parasti veido mono sistēmu, jo ar standarta risinājumiem nevar nodrošināt pilnu stereo apskaņošanu visā telpas platībā. Vēl jaudas pastiprinātājus iedala pēc izejas pakāpes uzbūves – zemās pretestības vai ar transformatoru 100V līnijas nodrošināšanai. Standarta jaudas pastiprinātājam var regulēt tikai skaņas izejas līmeni, tāpēc tā ieejā pieslēdz priekšpastiprinātāju.
Priekšpastiprinātājs. Iekārtai ir šādas galvenās funkcijas – tembra bloks, miksera pults, mikrofonu pastiprinātājs, signālu komutators. Iekārtas uzdevums ir saņemt visus iespējamos skaņas signālus no avotiem (mikrofoni, atskaņotāji, datori, ārējie avoti), salikt tos kopējā audio signālā, izkoriģēt parametrus atbilstoši telpas parametriem un padot signālu uz jaudas pastiprinātāju. Atsevišķa funkcija var būt iespēja integrēt kopējā mājas apziņošanas sistēmā.
Mikrofoni, skaņas avoti. Konferenču telpās parasti izmanto divu veidu mikrofonus – stacionāros uz tribīnēm un galdiem, un radio mikrofonus. Radio mikrofonus vajadzības gadījumā var izmantot no zāles, piemēram, preses konferencēs. Mikrofonus lielajās konferenču zālēs var apvienot vienā sistēmā, ko sauc par diskusiju sistēmu.

Signālu komutācija
Lai audiovizuālais risinājums būtu pārdomāts un atbilstu jūsu vajadzībām, ir svarīgi paredzēt iespējamos pieslēguma avotus un to skaitu (piemēram, datori, DVD atskaņotājs, dokumentu kamera, pieslēguma vietas galdā). Ņemot vērā signālu attēlojošās iekārtas (projektori, LCD vai plazmas ekrāni), risinājumā ir jāiekļauj atbilstošas signālu komutācijas iekārtas, kas ļaus pārslēgties starp dažādiem ieejas avotiem un nodrošinās attēla parādīšanu uz ekrāniem.

Vairāku iekārtu lietošanas ērtībai ir iespējams uzstādīt vadības sistēmu un ieprogrammēt secīgas vadības komandas, piemēram, ar viena taustiņa nospiešanu ieslēdzas DVD atskaņotājs, skaņas pastiprinātājs, projektors un nolaižas elektriskais ekrāns.

Papildus piedāvāsim nepieciešamos kabeļus un aprēķināsim to garumus, kā arī veiksim visu iekārtu uzstādīšanu, lietotāju apmācību un servisa nodrošināšanu.

Jautājiet un mēs labprāt palīdzēsim izvēlēties tieši jums visatbilstošāko risinājumu.

 
Liliju iela 20, Mārupe, LV-2167, t. 67461400, sensus@sensuslab.lv © 2010-2021, projektoru lampas     Powered by: Powered by M2i